أسطورة المملكة

اسطورة المملكة

Що таке DevOps і навіщо він потрібен?

Відкриті й прозорі постмортеми (у всіх бувають проблеми, важливо -lessons learned. Job hoppers/неетичні підходи — можуть пробувати залітати на $7000. Перше— і найважливіше, це soft skills і комунікація.

Що має знати DevOps Engineer

Для організації такого процесу в IT-компаніях використовують культуру devops або Development and Operations. Керує усіма інженерами компанії, тісно співпрацює з девопсами. Середня заробітна плата в Україні — 4000 доларів на місяць. На сервісі Freelancehunt ви знайдете велику базу резюме віддалених працівників. У розділі «Статистика цін» можна проаналізувати вартість послуг програмістів, які працюють на фрилансі.

DevOps інженер: хто це такий і його обов’язки

Terraform спрямує запити API до вашого хмарного провайдера згідно з конфігурацією, яка вказана у файлі. Я працюю на позиції Advanced DevOps в Innovecs. Хочу поділитися своїм досвідом і розповісти про роль DevOps-інженерів, їхні обов’язки, можливості росту, набір важливих soft & hard skills, а також найголовніше — тренди DevOps у 2022 році. Статтю почав писати ще до війни, а у воєнний час актуалізував.

Важливо мати хорошого ментора і багато вчитися. Найкраще, коли є можливість вчитися у більш досвідченого DevOps-інженера. Свого часу я працював з хорошим ментором, який ставив переді мною задачі, допоміг засвоїти певні технології, перевіряв виконані завдання і давав поради щодо росту. Окрім ментора, можна також проходити навчальні курси.

DevOps

Як жартують досвідчені девопси, розробнику важливо озирнутися навколо і зрозуміти, що написання коду – це не єдиний етап розробки. Першим фактором стала поява ряду продуктових контор, https://wizardsdev.com/ в яких задумалися не тільки про те, як локально вирішити ту чи іншу проблему, а про глобальні рішення. Тут не пройде локальна милиця, з якою потім доведеться розбиратися іншим.

Що має знати DevOps Engineer

Ми вже писали про повний список усього, що має знати та вміти DevOps-інженер у дорожній карті. Система управління інфраструктурою за допомогою API, хмарних провайдерів, приватних хмар. Terraform стала першим інструментом, що дозволив працювати з різними хмарними провайдерами. Для опису та застосування оточення в коді не потрібно йти в консоль. Система сама створює необхідні мережі, кластери тощо. Однак їхні методи досягнення цих цілей відрізняються.

DevOps для сисадмінів

Але не обов’язково, щоб це була саме комп’ютерна інженерія або прикладна математика. Хоча, звісно, така освіта буде плюсом, бо дасть вам базу — як теоретичну, так і практичну. Звісно, заробітна плата може відрізнятися в залежності як від типу вашого досвіду (сапорт, білд-інженер, SRE тощо), так і від швидкості сприймання інформації. Тобто реально стати Senior чи Architect після 3-4 років, але це радше виключення, ніж правило. Оскільки DevOps — це методологія, шляхи вирішення чи створення інфраструктури та процесів завжди відрізняються, що впливає на кількість інструментів та технологій, які потрібно знати чи вчити.

  • Такі фахівці заохочують усіх до навчання та обміну інформацією.
  • Про професію розповідає Олег Миколайченко, SQUAD, Head of Infrastructure.
  • Технології дуже швидко розвиваються, з’являються нові, старіють існуючі.
  • Завдяки сотням плагінів Jenkins інтегрується практично з кожним інструментом у ланцюзі інструментів безперервної інтеграції та доставки.
  • Звичайно, найбільше навантаження лягає на плечі DevOps-інженера під час підготовки інфраструктури для аплікації, а також налаштування CI/CD процесу, який потім працює в автоматичному режимі.

І ось на виході виходить, що, переслідуючи ці цілі, ми не можемо поставити це в обов’язки якогось конкретного спеціаліста, оскільки це зона відповідальності всіх команд загалом. Необов’язково бути спеціалістом у всьому – важливо знати свою нішу і розвиватися в напрямку, який до душі, у першу чергу, тобі. І ось тут допоможуть платні та безплатні курси, різного роду base-кемпи, які часто організовують топи IT ринку. Ти можеш влаштуватися як Trainee на невелику зарплатню, але вже до реальної команди, і отримати ментора. Але ось моя рекомендація – подивись тренди й почни з самоосвіти, прямо сьогодні.

Скасувати відповідь

Саме задля нього 54% ​​опитаних обрали сферу ІТ.. Робота з інструментами для моніторингу, наприклад, Nagios, Sensu, Raygun. Уміння працювати devops вакансія з інструментами для контейнеризації. Налагодження та автоматизація серверів безперервної інтеграції, наприклад, Jenkins, Bamboo.

Що має знати DevOps Engineer

Якщо ви — вже досвідчений зубр DevOps— у такому випадку варто підписатися на CNCF, Hashicorp, Monitorama конференції й чекати апдейтів. Якщо ви — DevOps Manager — в такому випадку конференція DevOps Days саме для вас. Це лише деякі запитання, які можуть ставити на співбесіді. Претендентові часто пропонують той чи інший сценарій розвитку подій на проєкті, а він повинен надати своє бачення вирішення завдання. DevOps-інженери володіють однією або кількома мовами програмування, деякими знаннями тестувальника, системного адміністратора та менеджера проєктів. Configuration Management — це утиліти та системи по типу Ansible, Salt, Puppet та Chef.

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

error: Content is protected !!
احجز معنا الان